تفاوت دستگاه های حرارت غیرمستقیم با دستگاه های شعله مستقیم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
امروزه سیستم حرارتی دستگاه های پخت به دو نوع : سیستم های حرارتی شعله مستقیم و سیستم های حرارت صد در صد غیر مستقیم تقسیم میشوند.
از تفاوت های بارز بین این دو نوع سیستم پخت می توان موارد زیر را نام برد:
1. معمولا دستگاه های پخت با سیستم حرارتی شعله مستقیم در مقایسه با دستگاه های حرارت غیرمستقیم ازقیمت کمتری برخوردار هستند.
2. در دستگاه های پخت با حرارت غیرمستقیم با توجه به عایق بندی کامل دستگاه مصرف سوخت بسیار پایین و بهینه می باشد.
3. دستگاه های حرارت غیر مستقیم سطح بستر بهداشتی دارند، به طوری که گازهای متصاعد ناشی از سوخت مصرفی،جذب نان شده و باعث ایجاد مشکل درهضم و سیستم گوارش می شود.اما در سیستم دستگاه های حرارت غیر مستقیم پخت از طریق گرمای کوره (تقریبا همان سیستم قدیمی تنورهای خانگی که با گرمای ذغال،نان پخت میشد منتها به روش بهداشتی تر) انجام می شود. 
در روزگارقدیم برای اینکه نان کیفیت بهتری داشته باشد،خمیر را ازساعت ها قبل به وسیله خمیر ترش به عمل می آوردند و با استفاده از هیزم تنور را گرم میکردند . اما تنور هیچ موقع شعله ای نداشت و به طور کامل از گرمای ذغال برای پخت نان استفاده می شد. همین امر باعث می شد سلامت افراد تا حد خیلی زیادی تامین شود .
همانطور که پیامبر عزیز اسلام فرموند: معده، حوض بدن است و رگ‌ها به آن پیوسته‌اند، پس هرگاه معده سالم باشد، رگ‌ها سلامتی صادر می‌کنند و هرگاه معده بیمار باشد رگ‌ها بیماری صادر می‌کنند و باز می‌فرمایند:معده،خانه‌ی هر دردی و پرهیز، پایه هر درمانی است، پس چیزی بخور که با تو سازگار باشد.
استفاده ی توامان خمیر ترش و حرارت غیر مستقیم باعث می شود اولا کیفیت نان به طور چشم گیری افزایش یابد ثانیا ضایعات نان به حداقل خود برسد و علاوه بر آن بر ماندگاری هر چه بیشتر نان تاثیر خواهد داشت ، مضاف بر اینکه حس خوب پیچیدن عطر نان بر تمامی این عوامل غلبه کرده و باعث آرامش درونی خاصی در افراد خواهد شد.
دستگاه پخت نیمه اتوماتیک دوار پرتابل و دستگاه پخت اتوماتیک تونلی دو نمونه از دستگاه های پخت نان با سیستم حرارتی صد در صد غیرمستقیم مناسب برای تولید انواع نان های سنتی میباشند که در شرکت صنایع پخت مشهد طراحی و تولید می گردند. 

تماس با صنایع پخت مشهد
Slide 1
شرکت صنایع پخت مشهد

نان سالم ،هوای پاک ،ایران سرافراز

شرکت صنایع پخت مشهد، اولین و تنها شرکت دانش بنیان در زمینه تولید ماشین آلات پخت نان و شیرینی ،کانتینرهای سیار پخت و ریموک های صحرایی جهت تأمین نیازهای داخلی و حضور در بازار های جهانی تحت شماره۷۵۷۱ در اداره کل ثبت شرکت های خراسان به ثبت رسید...

کارخـــانه و خدمـــات پــس از فــــروش
آدرس : مشـهد،جاده آسیایی،کیلومتر 22،ابتدای جــاده محمدآباد قـــائم مقام - ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه (روزهای غیر تعطیل) از ساعت 7:30 الی 17:30
دفــــتر مرکـــــزی
آدرس : مشــهد،خیابان ملک الشعراء بـهار،بین ملک الشعراء بهـــار 12 و 14ساعت کاری : شنـــبه تا پنجــــشنبه (روزهای غیر تعطیل) از ساعت 8 الی 20
شــــماره هــای تمــــاس: 05132464090 (ده خط)- 05138583180 (ده خط)

Image is not available

عضویت در خبرنامه

صنایع پخت در آپارات

ســامــانــه پیــامـکی 100032022

© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت صنایع پخت مشهد می باشد.